Malowanie ścian Warszawa-Jakie są ceny malowania ścian w Warszawie?

Malowanie Warszawa-ceny malowanie mieszkań i domów.


Malowanie-jaka cena jest ok?


Nasz cennik malowania. Jakie są ceny malowania mieszkań w Warszawie?  Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale taka prosta. Cena malowania mieszkania, domu lub biura zależy od wielu czynników takich jak:

-rodzaj farb które będą zastosowane do malowania,

-pora przeprowadzenia prac malarskich, w ciągu dnia czy też w nocy,

-rodzaj powierzchni malowanej do malowania, czy malowana powierzchnia wymaga wcześniejszych napraw, czy są ślady po zalaniu, czy są wykwity pleśni,

-wielkość malowanej powierzchni, czy jest to jeden pokój czy może duży dom lub kompleks biurowy,

-ilość kolorów, czy wszystko ma być malowane na biało czy w różnych kolorach,

-ilość mebli w malowanych pomieszczeniach,

-kto będzie wykonawcą, czy będzie to tzw. złota rączka z jakiegoś np. portalu ogłoszeń drobnych czy może profesjonalna firma zajmująca się malowaniem na lokalnym rynku  czy też raczej bardzo duża firma działająca na wielką skalę,

Wszystkie powyższe czynniki będą miały bezpośrednie przełożenie  na cenę malowania, no i oczywiście na jakość.

Jeżeli chodzi o farby to wiadomo że te z wyższej półki wpłyną na większą końcową cenę malowania. Oprócz tego że cena farb tych najlepszych oscyluje w granicach od 250zł za białe do 900zł za kolorowe przy opakowaniu 10l,  trzeba również pamiętać o tym że tymi droższymi maluje się zdecydowanie trudniej , więc i cena robocizny za mkw. również  może być wyższa.  Farby z tzw. najwyższej półki to takie które mają pierwszą klasę odporności na ścieranie przy zachowaniu bardzo niskiego współczynnika substancji lotnych (trujących/toksycznych/alergicznych) Przykładem tych farb są takie marki jak Para , Benjamin Moore, Canada House.

Godziny przeprowadzenia prac malarskich mają również wpływ na cenę. Jeżeli malowanie domu lub mieszkania czy biura będzie wykonywane w godzinach nocnych lub w czasie weekendu to cena z pomalowanie mkw. może być wyższa o nawet 40%

Wielkość malowanej powierzchni. Jeżeli będziemy chcieli pomalować mały pokoik to również musimy się liczyć z tym że cena malowania jednego mkw. będzie zdecydowanie wyższa niż gdybyśmy chcieli pomalować cały dom. Większość firm malarskich woli brać większe zlecenia gdyż tam jest więcej metrów do pomalowania a przy tym zarobek jest większy.

Rodzaj malowanej powierzchni także będzie przekładał się na cenę. Jeżeli mamy do pomalowania np. świeżo przeszlifowaną gładź lub powierzchnię która nie była malowana wiele lat, to do ceny malowania trzeba będzie również doliczyć koszt gruntowania przed malowaniem. Gdy przed malowaniem trzeba będzie usunąć ubytki tynku czy naprawić pęknięcia to również wpłynie na większą cenę. Kiedy w malowanym mieszkaniu były palone papierosy to przed przystąpieniem do prac malarskich niezbędne będzie położenie jednej lub dwóch warstw specjalnej farby izolującej tego typu zabrudzenia, w przeciwnym wypadku będziemy mieli na ścianach i sufitach wielkie plamy.

Ilość kolorów. Malowanie sufitów i ścian w jednakowym kolorze lub na biało jest najtańszą opcją jeżeli chodzi o robociznę. Zazwyczaj im więcej kolorów  tym wyższa cena malowania za mkw. Wynika to z tego że malarz który maluje np., pokój na biało, nie musi czekać aż wyschnie sufit i może od razu zacząć malować ściany. Natomiast kiedy ściany są malowane w innym kolorze to niestety malarz jest zmuszony czekać aż sufit będzie odpowiednio suchy. Oprócz czekania na suchy sufit malarz będzie miał więcej pracy związanej z wykonaniem estetycznej linii odcięcia od siebie różnych kolorów. Stąd też wyższa cena.

Oczywiście cena zależy też od wykonawcy. Najczęściej ci malarze którzy sobie dorabiają od czasu do czasu i pracują sami  będą mieli niższe ceny natomiast duże firmy zatrudniające większą ilość pracowników będą miały ceny większe z uwagi na większe koszty prowadzenia działalności. Poza tym w mniejszych firmach malarskich gdzie bardzo często szef sam osobiście pracuje, jakość będzie zdecydowanie lepsza niż w dużych firmach gdzie często pracownikom nie zależy na wykonaniu malowania porządnie. Jeżeli mamy do malowania pokój lub niewielkie mieszkanie możemy zatrudnić jednego malarza który sobie czasami dorabia. Jednak trzeba będzie się liczyć z tym że jakość usługi może nie być zachwycająca i mogą wystąpić opóźnienia w terminie zakończenia malowania.  Do malowania średniej wielkości mieszkania lub domu warto jest poszukać niewielkiej firmy malarskiej w której sam szef również będzie malował. Wtedy możemy mieć pewność że jakość i termin będą zdecydowanie większym poziomie. Natomiast gdy mamy do malowania jakiś duży kompleks biurowy lub mieszkalny gdzie powierzchnia do malowania wynosi co najmniej kilka tysięcy metrów, warto poszukać firmy która zatrudnia większą ilość malarzy lub zatrudnić niewielką firmę która specjalizuje się tylko w usługach malarskich i dysponuje profesjonalnymi malarzami oraz odpowiednim sprzętem malarskim.